Menu

اخبار

اخبار

یکشنبه 30 آذر 1399
تعداد بازدید: 541
تعداد نظرات: 0

به روز رسانی خط فیلتر مصنوعی لوله های زهکشی / امکان تولید لوله های زهکشی فیلتردار به قطر 200 میلی متر

در راستای دستیابی به اهداف تحقیق و توسعه شرکت و در جهت تنوع محصولات تولیدی، واحد تعمیرات تخصصی با تکیه بر دانش، تجربه و توانایی کارکنان مجموعه، اقدام به طراحی و ساخت نخ پیچ به قطر 200 میلی متری برای لوله های زهکشی نمود.
مهندس جواد حسینی مسوول تعمیرات با اعلام این خبر افزود: این ارتقا با استفاده از سیستم و مکانیزم لغزشی (بوش برنجی)، ضمن کاهش چشم گیر هزینه ساخت، شرکت را از هرگونه وابستگی به استفاده از نمونه های خارجی بی نیاز نمود.
ایشان از تلاش بی وقفه همکاران واحد تعمیرات آقایان عارف عبادی و حسن سبحانی در انجام این مهم قدردانی نمود.
همچنین مهندس مهرداد مجدی رییس خط تولید لوله های زهکشی گفت: برای نخستین بار در استان با حمایت و پیگیری مدیرعامل محترم جناب آقای مهندس فاطمی نیا، لوله زهکشی با پوشش فیلتر مصنوعی در قطر ۲۰۰ میلی متر به مرحله بهره برداری و تولید رسید.
ایشان اشاره داشت: لوله های زهکشی با فیلتر مصنوعی برای احیا و زهکشی زمین های شور کاربرد داشته و امکان تولید آن در قطر ۲۰۰ میلی متر در شرایطی مهیا شد که پیش از این امکان تولید لوله های زهکشی با فیلتر مصنوعی در قطر های 100، 1۲۵و ۱۶۰ میلی متری فراهم بود.
با استفاده از فیلتر مصنوعی روی لوله های زهکشی از یک سو احیای زمین های کشاورزی ممکن شده و از سوی دیگر با حفظ کیفیت و سرعت عمل، کاهش ۵۰ درصدی هزینه نصب لوله زهکشی زیرزمینی فراهم می گردد.
وی ادامه داد: در این راستا با تلاش‌های انجام شده،  کلیه همکاران در حوزه مدیریت‌ تولید و مدیریت فنی و مهندسی ترغیب شدند تا با امکانات موجود، تولید این لوله ها را در قطر ۲۰۰ میلی متری ممکن سازند.
رییس تولید لوله های زهکشی در تشریح این محصول گفت: در فرایند تولید، لوله زهکشی قطر ۲۰۰ میلی متری مشبک وارد خط پوشش زنی شده و با استفاده از الیاف فرشی حلاجی شده در اطراف لوله، پوششی ایجاد و سپس توسط ماشین مخصوص نخ پیچی می گردد.
ایشان مزایای کارگزاری لوله های زهکشی با پوشش فیلتر مصنوعی را نسبت به لوله های زهکشی بدون فیلتر، به این شرح بیان نمود:
- قیمت و حجم فیلترهای مصنوعی در مقایسه با فیلترهای شن و ماسه بسیار ارزان‌تر و کمتر است.
- هزینه تهیه و حمل شن و ماسه حذف می گردد.
- از لحاظ کارگزاری، لوله های زهکشی دارای فیلتر مصنوعی نیاز به ترانشه کوچک تری داشته بنابراین هزینه نصب به شدت کاهش می‌یابد.
- سرعت نصب لوله های زهکشی با فیلتر مصنوعی بسیار بالاتر است.
- پوشش ایجاد شده در اطراف لوله های زهکشی، یکنواختی و دوام بیشتری دارد.
- سهولت ورود آب به لوله های زهکشی و افزایش راندمان فیلتراسیون و شیرین سازی زمین.
وی در پایان از کلیه همکاران بخصوص آقای مهندس نصیرپور مدیر محترم فنی مهندسی به سبب یاری دادن مجموعه برای رسیدن به این هدف، تشکر و قدردانی نمود.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان