Menu

اخبار

اخبار

دوشنبه 05 خرداد 1399
تعداد بازدید: 36
تعداد نظرات: 0

برخط و اتوماتیک شدن تنظیم سرعت نخ پیچ های کیسه بافی توسط واحد تعمیرات تخصصی

برخط و اتوماتیک شدن تنظیم سرعت نخ پیچ های کیسه بافی توسط واحد تعمیرات تخصصی

سرعت کار نخ پیچ های تولید کیسه به صورت برخط (آنلاین) و خودکار (اتوماتیک) با سرعت خط تولید یکپارچه (سنکرون) شد تا متناسب با هرگونه کاهش یا افزایش سرعت خط، سرعت نخ پیچ ها نیز تنظیم گردد.
مهندس سعید فتحعلی پور مسوول تعمیرات برق با اعلام این خبر گفت: پیش از این سرعت کاری نخ پیچ (وایندر)های دستگاه اکسترودر توسط کاربر (اپراتور) روی دستگاه تنظیم می شد و به طور معمول کاربر برای سهولت کار خود، نخ پیچ ها را در سرعتی بالاتر از سرعت مورد نیاز دستگاه تنظیم می کرد که این کار موجب بروز چند اتفاق ناخوشایند در خط تولید می شد:
1- ایجاد فشار مضاعف در هربار تعویض نخ روی همه قسمت های دستگاه به خصوص الکتروموتور و درایو که سبب عملکرد در حالت اضافه بار برای بیش از یک دقیقه تا رسیدن به سرعت کاری مورد نیاز می شد. با یکپارچه(سنکرون) شدن سرعت نخ پیچ ها با سرعت خط تولید این مورد حذف شد و با احتساب بازه زمانی پرشدن و تعویض دوک های نخ (به طور متوسط هر 40 دقیقه یک مرتبه دوک نخ تعویض و برای 120 نخ پیچ انجام می شود)، در 24 ساعت هر نخ پیچ 36 بار تحت این تنش قرار می گرفت. البته این تنش در ابتدای راه اندازی خط که سرعت عمومی خط پایین است شدیدتر اعمال می شد. 
2- تغییر فرم دادن نخ در ابتدای هر دوک نخ در مدت راه اندازی (بیش از یک دقیقه) ناشی از کشش بیش از حد.
3- عدم کاهش سرعت نخ پیچ ها در هنگام کاهش سرعت خط برای کاهش سرعت تولید و یا در زمان راه اندازی که این امر موجب تشدید موارد فوق و تخریب بیشتر دستگاه می گردید.
مهندس فتحعلی پور افزود: موارد یاد شده موجب کاهش عمر مفید همه قسمت های دستگاه بخصوص الکتروموتور و درایو می شد. ترتیبی اتخاذ گردید که سرعت کار نخ پیچ ها به صورت برخط و خودکار با سرعت خط تولید یکپارچه شود.
وی اشاره داشت: برای اجرای این کار پس از انجام محاسبات مربوط و مشخص شدن ابهامات مساله با استفاده از یک مجموعه ابزار دقیق با قابلیت تناسب (Scale) و کالیبره شدن، یک سیگنال آنالوگ 4 تا 20 میلی آمپر به ورودی PLC نخ پیچ ها (وایندرها) ارسال تا پس از پردازش از طریق شبکه به کلیه درایوها اعمال شده و سرعت نخ پیچ ها را کنترل نماید. تلاش مهندس سیدمرتضی آلبوشوکه از کارکنان واحد تعمیرات برق در انجام این تغییرات نیز قابل تقدیر است. 
مسوول تعمیرات برق افزود: این طرح تاثیر بسزایی در کاهش میزان خرابی و هزینه تعمیرات و نگهداری نخ پیچ ها دارد و در برنامه اتوماسیون خط تولید کیسه که مقدمات آن توسط اداره تعمیرات تخصصی با همکاری دفتر فنی بنا نهاده شده است به عنوان گام اول محسوب می شود. با اجرای کامل این برنامه علاوه بر اصلاح و توسعه موارد کنترل کیفی و کمی فرآیند تولید، تغییراتی در سخت افزار خط از جمله درایوهای DC و کنترلرها خواهیم داشت.

تصاویر
  • برخط و اتوماتیک شدن تنظیم سرعت نخ پیچ های کیسه بافی توسط واحد تعمیرات تخصصی
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان