Menu

اخبار

اخبار

ﺳﻪشنبه 15 مرداد 1398
تعداد بازدید: 521
تعداد نظرات: 0

تعویض و بهینه سازی گیربکس خط دوم تولید لوله های آبیاری تاشو

تعویض و بهینه سازی گیربکس خط دوم تولید لوله های آبیاری تاشو

با توجه به گزارش خرابی پیش آمده برای گیربکس خط شماره دو تولید لوله های آبیاری تاشو، واحد فنی و مهندسی موضوع را بررسی نمود و  در نهایت تصمیم به جایگزینی این گیربکس گرفته شد.
مهندس پویا رحمتی با اعلام این مقدمه گفت: گیربکس مورد نظر در گذشته نیز دچار خرابی های مکرر شده و اقدامات اصلاحی متفاوتی مانند تغییر نوع بیرینگ‏های گیربکس با قابلیت تحمل نیروهای محوری علاوه بر نیروهای شعاعی، توسط واحد تعمیرات روی آن صورت گرفته بود. در نتیجه بنابر بررسی های انجام شده، واحد فنی و مهندسی جایگزین نمودن گیربکس یاد شده را با گیربکسی دیگر با توان و گشتاور چرخشی بالاتر، مورد تحقیق و اجرا قرار داد. 
وی ادامه داد: ابتدا مشخصات فنی گیربکس فعلی شامل توان و دور موتور، نوع و نسبت انتقال توان به گیربکس (سیستم انعطاف پذیر تسمه ای)، دور ورودی گیربکس، نسبت تبدیل گیربکس، قطر شافت ورودی به گیربکس، قطر ماردون، ماکزیمم دور خروجی گیربکس (n2) و ... ، مورد بررسی و محاسبه قرار گرفت. همچنین شرایطی مانند میزان کارکرد روزانه گیربکس مورد نیاز و تعداد استارت در هر ساعت، نوع بار وارده و گشتاور لازم برای راه اندازی سیستمی که گیربکس روی آن نصب می شود، محاسبه و در نظر گرفته شد.
مهندس احمد غرباوی مسوول تعمیرات مکانیک در مورد اقدامات اصلاحی انجام شده گفت: با توجه به اینکه خط دوم تولید لوله های آبیاری تاشو نسبت به دو خط یک و سه، دارای بالاترین تناژ تولید است و اثر قابل ملاحظه ای بر میزان تولید دارد، کمیته فنی مشترکی بین واحد تعمیرات و دفتر فنی تشکیل و مقرر گردید با انجام تغییراتی، گیربکس یاد شده با نمونه موجود در شرکت مطابق و جایگزین شود.
ایشان افزود: گیربکس های متفاوتی در  شرکت ارزیابی و بررسی فنی شد و در نهایت بهترین گزینه برای جایگزینی، گیربکس روسی با نسبت تبدیل 8 تشخیص داده شد که از لحاظ توان و گشتاور جهت راه اندازی اکسترودر، مناسب گیربکس موجود بود. 
وی افزود: برای اتصال این گیربکس به اکسترودر، علاوه بر سرویس، نیاز به یک فلنج واسطه بودکه پس از ارایه طرح توسعه فلنج خروجی، ابعاد برداری، طراحی و تهیه نقشه آن توسط دفتر فنی به انجام رسید. 
مهندس غرباوی اشاره داشت: همزمان با ساخت قطعه واسطه، واحد تعمیرات مکانیک اقدام به بازآماد گیربکس جدید نمود و پس از اتمام ساخت قطعه واسطه، کار مونتاژ، بررسی تطابق و اندازه گیری میزان تغییرات مورد نیاز در شاسی خط محاسبه، برآورد نیاز انجام و بلافاصله اجرایی گردید.
مسوول تعمیرات مکانیک گفت: پس از اتمام نصب و راه اندازی، نظر به اختلاف نسبت تبدیل دو گیربکس با انجام آزمون و تشخیص گزینه های تنظیمی، شرایط جدید به اپراتورهای خط تولید آموزش داده شد.
 

تصاویر
  • تعویض و بهینه سازی گیربکس خط دوم تولید لوله های آبیاری تاشو
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان